موهایی زیبا داشته باشید

موهایی زیبا داشته باشید

داشتن موهایی زیبا، ابریشمی و سالم آرزوی هر کسی است. ولی گاهی اوقات شرایط محیطی و داخلی ممکن است زیبایی و سلامت موهای ما را در معرض آسیب قرار دهد.

در این مطلب قصد داریم چند نکته ساده برای داشتن موهایی سالم را یادآوری کنیم.

1- هنگام استفاده از محصولات تمیز کننده و نرم کننده، دقت کنید که محصول را مستقیم روی کف سرتان نریزید، زیرا این امر باعث مسدود شدن منافذ پوست سر می شود که در نهایت منجر به آسیب دیدگی و ریزش مو خواهد شد.

2- اگر می خواهید در استخر شنا کنید، حتما از کلاه مخصوص شنا استفاده کنید و قبل از آن حتما موهای خود را خیس کنید. این کار از جذب آب دارای کلر توسط موهای شما جلوگیری میکند. چراکه پیش از آن آب تصفیه شده جذب موها شده است. آب کلردار برای موها، به خصوص اگر رنگ شده باشند، مناسب نیست.

3- تا حد امکان از سشوار کم تر استفاده نمایید. استفاده بیش از حد از حرارت باعث نازک شدن و آسیب دیدن موهایتان می شود. برای خشک شدن مو از یک حوله پیچیده شده در اطراف موهای خود استفاده نمایید تا رطوبت اضافی از بین برود و موهای شما به طور طبیعی خشک شود.

4- روغن درخت چای از شکنندگی مو جلوگیری می کند. کافیست کمی از این روغن را با شامپوی خود ترکیب کرده و هفته ای یک بار از این ترکیب استفاده نمایید. این روغن باعث محکم شدن ریشه موها شده و درخشش بی نظیری را برای موهایتان ایجاد می کند.

5- هنگام استفاده از نرم کننده ها اطمینان حاصل نمایید که نرم کننده را به ساقه موها می زنید نه ریشه ها. زیرا ساقه مو نیاز به نرم شدن و احیا دارد. استفاده از نرم کننده روی کف سر فقط باعث روغنی تر شدن موها و در نهایت سست شدن ریشه ها و ریزش موها می شود.

6- بهتر است جنس پارچه بالش شما از ساتن باشد، زیرا برخلاف روکش های پنبه ای، ساتن رطوبت موهای شما را حفظ کرده و از خشک شدن و شکنندگی موها جلوگیری می کند.

7- بسیاری افراد بر این باورند که کوتاه کردن موها به طور منظم باعث می شود موها سریع تر رشد کند، اما لزوما این موضوع درست نیست. دلیل اصلی اینکه شما باید موهایتان را کوتاه کنید، جلوگیری از موخوره و نازک شدن ساقه ی مو می باشد که در دراز مدت باعث آسیب شدید به کل مو می شود.

8- همیشه صبر کنید تا موهایتان قبل از شانه یا برس کردن کاملا خشک‌ شود. بهتر است از برسی استفاده کنید که دندانه های نرم داشته باشد و یا شانه ای را انتخاب کنید که دندانه های آن ضخیم باشد. بهتر است موهایتان را به دسته های مختلف تقسیم کنید و از قسمت پایین (زیرین) به سمت بالا شانه کنید.

9- در انتخاب شامپو دقت کنید. هرگز از شامپوهای خشن با قدرت پاک کنندگی قوی استفاده نکنید. در عوض یک شامپوی ملایم متناسب با موهایتان انتخاب کنید.

10- از شستن هر روز موها و بیش از حد شانه کردن موها اجتناب نمایید.

هفت رنگ
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *